Холандската полиција привела момче осомничено за перење пари

Во машина за перење сокрил 350 000 евра

23.11.2018 / 20:31

Холандската полиција привела момче осомничено за перење пари откако кај него пронашла 350.000 евра, сокриени во машина за перење.

Полицијата во соопштение навела дека полицајците парите ги откриле во текот на претресот на куќата во потрага за нерегистрирани станари во западниот дел на Амстердам, пренесува „АП“.

На фотографијата објавена на сајтот на полицијата се гледа внатрешноста на машината за перење исполнета со пакети со банкноти од 20 и 50 евра.

На местото исто така била пронајдена и машина за броење пари, пиштол и неколку мобилни телефони.

Поради правилата за заштита на приватноста,  идентитетот на 24 годишниот осомничен не е објавен, напомнува агенцијата.

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Свет

Разменувале совети како да дрогираат и силуваат деца и бебиња: Откриена огромна педофилска мрежа во Германија

пред 14 часа
Свет

Пуштаат пипки: Короната ги претвора човечките ќелии во зомби

пред 2 дена
Свет

Kатар обезбеди 100 милиони долари помош за Сирија

пред 4 дена
Свет

Катар: Саудиска Арабија упатува лажни тврдења за извештајот на СТО

пред 5 дена
Свет

Катар на конферeнција за помош на палестинските бегалци

пред 2 недели
Свет

Кланица во Германија станува ново жариште со корона

пред 2 недели
Свет

СТО пресуди во корист на Катар: Саудиска Арабија бесправно пиратирала програми на катарската телевија „BeIn“

пред 3 недели
Свет

До Путин се стигнува преку тунел за дезинфекција (ВИДЕО)

пред 3 недели
Свет

Америка врие по убиството на уште еден Афроамериканец од страна на полицаец

пред 3 недели
Свет

Фрлаат боја и кршат споменици: Американските „шарени“ полоши од тие на СДСМ

пред 3 недели