Британскиот „Дејли Мирор“ објави фотографија од уметничката слика која наводно била најдена во дворецот на Девствените острови кој му припаѓа на милјардерот Џефри Епстајн.

На неа се наоѓа поранешниот американски претседател Бил Клинтон во син фустан на шлиц сликан во Овалната соба со црвени штикли на нозете.

Интересно е што британскиот медиум пронајде дека фустанот на кој е насликан Бил и припаѓа на неговата сопруга Хилари и со кој е фотографирана во Белата куќа.