Фудбалерите на Србија славеа против селекцијата на Шведска со 3:0 (1:0) во пријателски натпревар пред заминувањето на Европското првенство во Германија.

Успешна генералната проба пред ЕП 2024! Во натпреварот на кој легендарниот Швеѓанец Златан Ибрахимовиќ се прости од националниот дрес, Србите до крај ја наполнија противничката мрежа.