Денес е натпреварот во велеслалом на Светското првенство. Настапува нашиот Виктор Петков.

Македонецот со стартен број 85 ќе ја претставува Македонија на трка, на Светското првенство во скијање кое се одржува во Cortina d’Ampezzo .

Нашиот репрезентативец е подготвен за нови успеси.

Cortina d’Ampezzo 19.02.2021 Денес е натпреварот во велеслалом на Светското првенство. Настапува Виктор Петков.

Posted by Ivan Lesevski on Thursday, February 18, 2021