По завршувањето на мечот со Пик Сегед ракометарите на Вардар не го напуштија теренот. Тие со аплауз беа поздравени од публиката во „Јане Сандански“ бидејќи ова беше нивен последен меч.

Пред да си заминат, Дибиров, Парондо, Милосављев, Стоилов, Караџиќ, Чупиќ, Криштопанс, Горбок им се заблагодарија на најверните навивачи „Комитите“ за поддршка за сиве овие години.

Секоја чест момци, вака се сака клуб.