Фудбалерите на Шкендија минимално со 0-1 на гостувањето во Естонија против екипата на Номе Калу. Со тоа нашиот првак е на добар пат да се пласира во второто квалификациско коло од ЛШ. Стрелец на голот беше Агим Ибраими во 81 минута.

Таму пак ги чека Селтик кој беше убедлив во Сараево со 1-3 на тешкиот терен на Кошево.