Ознака: шкендија
Спорт

Дури три екипи во европските купови: Македонскиот фудбал мрдна од дното

пред 3 мес.
дебакл на младите тетовчани

Младинците на Шкендија изгубија од Динамо Киев со 8-0 (ВИДЕО)

пред 1 година
Спорт

Дуденланж играше со Шкендија: Клуб од Луксембург победува во Лига Европа, нашите испаѓаа во првото коло

пред 1 година
оди кај николов

Висар Муслиу од Шкендија се сели во унгарскиот МОЛ Фехервар

пред 1 година
Спорт

Срам во Луксембург: Шкендија испадна, Агим Ибраими удри со глава противнички играч (ВИДЕО)

пред 1 година
Шкендија единствена надеж

Сезоната на нашите клубови во Европа ќе заврши уште пред да почне (ФОТО)

пред 1 година
Спорт

Дебакл: Испадна и Шкупи, Шкендија единствен претставник во Европа

пред 1 година
Спорт

Арена ги откупи правата: Домашен фудбал на телевизија

пред 1 година
НЕ ГО ПОМИНАА ПРВОТО КОЛО

Шкендија шокирана во судиското продолжение

пред 1 година
Спорт

Шкендија со минимална победа, Селтик сигурен во Сараево (ВИДЕО)

пред 1 година
Тетовци на мегдан со шкотскиот великан доколку го минат првото коло

Селтик можен противник на Шкендија

пред 1 година
Ќе играат со естонски Номе Калју

Имаа среќа: Шкендија го доби најлесниот противник во квалификациите на ЛШ

пред 1 година
денеска ждрепката за квалификациите на лш

Клуж и Ференцварош најтешки можни противници на Шкендија

пред 1 година
Познати екипите против коишто може да играат македонските претставници во европските купови

Стеауа, Легија, Хајдук, Ренџерс… можни противници на Ѓорче, Академија и Шкупи

пред 2 години
на четири кола пред крајот

Шкендија и официјално шампион, Победа се сели во втората лига

пред 2 години
24.коло во Првата македонска фудбалска лига

ФК Шкендија чекор поблиску до титулата, Вардар го победи Работнички

пред 2 години
Спорт

Вардар оштетен во Тетово: Целата топка влезе во голот (ФОТО)

пред 2 години
Резултати на натпреварите од 19. коло

Минимална победа и спорен момент на дербито Шкендија – Вардар

пред 2 години
по повеќе од 12 години

Агим Ибраими одново ќе го облече дресот на Шкендија

пред 2 години
Спорт

Шкендија есенски шампион со пет бода предност во однос на Вардар

пред 2 години