Ознака: шкендија
Спорт

Вака ќе изгледа новиот стадион на Шкендија (ФОТО)

пред 3 мес.
Спорт

За „Балистите“ Шкендија не играше против Вардар туку против Миравци (ФОТО)

пред 9 мес.
Спорт

Шкендија не може да биде сигурна за реваншот

пред 1 година
Спорт

Oдбојкарите на Шкендија ја нападнаа публиката во Велес (ФОТО)

пред 1 година
Економија

Aвтомобилот на газдата на Шкендија во Германија прогласен за најлош (ФОТО/ВИДЕО)

пред 2 години
Спорт

Газда Дестани со ДУИ го виде поразот на Шкендија (ФОТО)

пред 2 години
Спорт

Шкендија со добар резултат пред реваншот

пред 2 години
Спорт

Кикс на Шкендија, победа на Работнички

пред 3 години
Спорт

Патувај Европо: Шкупи и Шкендија завршија со 0-14

пред 3 години
Спорт

Што ќе каже УЕФА: Али Ахмети како капитен го крена пехарот на Шкендија (ФОТО)

пред 3 години
Спорт

Дури три екипи во европските купови: Македонскиот фудбал мрдна од дното

пред 4 години
дебакл на младите тетовчани

Младинците на Шкендија изгубија од Динамо Киев со 8-0 (ВИДЕО)

пред 5 години
Спорт

Дуденланж играше со Шкендија: Клуб од Луксембург победува во Лига Европа, нашите испаѓаа во првото коло

пред 5 години
оди кај николов

Висар Муслиу од Шкендија се сели во унгарскиот МОЛ Фехервар

пред 5 години
Спорт

Срам во Луксембург: Шкендија испадна, Агим Ибраими удри со глава противнички играч (ВИДЕО)

пред 5 години
Шкендија единствена надеж

Сезоната на нашите клубови во Европа ќе заврши уште пред да почне (ФОТО)

пред 5 години
Спорт

Дебакл: Испадна и Шкупи, Шкендија единствен претставник во Европа

пред 5 години
Спорт

Арена ги откупи правата: Домашен фудбал на телевизија

пред 5 години
НЕ ГО ПОМИНАА ПРВОТО КОЛО

Шкендија шокирана во судиското продолжение

пред 5 години
Спорт

Шкендија со минимална победа, Селтик сигурен во Сараево (ВИДЕО)

пред 5 години