Првата ѕвезда на италијанскиот фудбал Кристијано Роналдо се врати во Торино. Под големо обезбедување беше пречкан на аеродромот и пренесен во својата куќа. Тој пристигна сам без партнерката Георгина и децата поради се уште опасната состојба со короната.

Оваа враќање на Роналдо навестува дека Јувентус наскоро би можело да почнат тренинзите, а во текот на јуни и враќање на фудбалот во Серија А.

Sportitalia

@tvdellosport

⚠️ JUVE, ECCO CR7! ⚽️

Partito da Madeira, Cristiano è atterrato poco fa a con il suo jet privato.

➡️ Il campione della dovrà sottoporsi ad una quarantena di 14 giorni prima di riprendere gli allenamenti con la squadra il 18 maggio

Embedded video

64 people are talking about this