Кристијано Роналдо со два ефектни гола ја однесе Португалија во финалето на Лигата на Нации.Португалија вчера ја совлада Швајцарија со 3-1.

Роналдо го сруши отпорот на Швајцарците во финишот на мечот и покажа дека е во добра форма и на крајот на сезоната.