Иако им ја забранија песната „весели се српски роде“, тоа како да делуваше мотивирачки за српската тениска репрезентација во полуфиналето на Дејвис купот во Малага.Филип Крајиновиќ го победи Мусети а во овие моменти Ѓоковиќ игра против Синер.

Доколку Ноле изгуби, решавачки ќе  биде дуелот во дубл.Победникот од овој меч ќе игра против Австралија утре во финалето