Македонската фудбалска репрезентација денеска во Букурешт го игра вториот меч од Европското првенство. По поразот од Австрија противник е Украина која исто така загуби од фаворитот Холандија.

Пресметките се јасни-победа може да не однесе во втората фаза, или пак да бидеме многу блиску. Затоа Рисови со среќа, со вас е цела Македонија.