Градскиот стадион е светнат за денешниот меч со Англија.Нова трева, сѐ е чисто, средено. „Пресинг ТВ“ ѕирна во соблекувалната каде што ќе се соблекуваат големите англиски ѕвезди.Најголема е Хари Кејн од Баерн Минхен, Деклан Рајс од Арсенал, Рашворд и Мегваер од Манчестер Јунајтед, голманот Пикворд од Арсенал..

Соблекувалната е спремна да ги пречека. За освежување имаат автомат за кафе а поставени се маси за масажа. На зидот пак е таблата на која селекторот Саутгејт ќе го напише составот кој ќе истрча против Македонија.