Новак Ѓоковиќ попладне го игра мечот од третото коло во Вимблдон против Руне. Ноле засега добро се држи и покрај повредата на коленото и операцијата што ја имаше.

Коленото е во добра состојба но сепак Ноле е внимателен и не прави нагли движења.Останува да се види како ќе биде против Данецот кој е брз играч.