Неверојатен тенис во утринските часови во Мелбурн.Во полуфиналалето на Австралија опен Синер и Ѓоковиќ играат неверојатен тенис во кој Италијанецот просто го разбива Ноле. На Ѓоковиќ едноставно ништо не му одеше од рака додека Синер стигнуваше сѐ

Првите два сета ги доби со 6-1 и 6-2 додека во третиот сет се играше тај брејк кој го доби Србинот.

Продолжува четвртиот сет.