Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ пристигна на црногорското приморје. Ѓоковиќ веднаш по финалето на Вимблдон од Лондон замина во Црна Гора каде очигледно ќе ги наполни батериите за продолжението на сезоната и почетокот на американската турнеја.

Новак беше опкружен со многу обожаватели кои налетаа на него, а тој среќно им позираше на сите и даваше автограми.