Фудбалерите на Партизан го совладаа Младост ГАТ во затворен пријателски натпревар со резултат 3:1. Натпреварот се одигра во СЦ „Телеоптик“. Сите голови беа постигнати во првото полувреме.

Двоен стрелец беше Ксандер Северина, во 8. и 35. минута, а стрелец на еден гол беше Кристијан Белиќ во 40. минута.Северина првиот меч го одигра во црно-белиот дрес, а по натпреварот беше задоволен.

Среќен сум со моите два гола на мојот прв натпревар по долго време, ова се само првите два од многуте што ги очекувам оваа сезона.