Познатиот стриминг сервис „Нетфликс“ денеска е во Белград на вечното дерби Партизан-Црвена Звезда. Тие ќе снимаат филм за овој меч кој е повеќе од фудбал. Ќе се снима натпреварот но и навивачите како и после мечот.

Веројатно „Гробарите“ и Делиите“ ќе им овозможат убави кадри, кореографија а можеби и некоја тепачка.

169 дерби се игра во 19 часот.