По натпреварот помеѓу Црвена Ѕвезда и ПСЖ во Лигата на шампионите изби жестока тепачка помеѓу навивачите. Популарните Делији се пресметаа со паржаните бидејќи не можеа да се помират со високиот пораз од 6-1.

Погледнете кој го извлече подебелиот крај.