Телевизиската водителка од Аргентина Самира Саломе е една од девојките кои по природата на работата биле блиски со фудбалери.

Родена е во Аргентина, од татко од Либан и мајка од Франција, каде што беше учесник во неколку реални шоуа.

Но, соработката на деловен план со фудбалери не и била доволна, па поради дополнителна слава и популарност решила да влезе во љубовни врски со некои од нив.

А кога беше обелоденето, во Шпанија настана голем скандал. Самира во една ТВ емисија откри дека спиела со осум играчи на Барселона и Реал Мадрид. Таа не сакаше да ги открие имињата на сите играчи, но  сепак ги откри – Карим Бензема (Реал) и Марк Бартра (Барселона).