Македонскиот капитен Горан Пандев денеска ќе го одигра последниот меч во дресот на нашата репрезентација, а тоа ептен тешко му падна на Стефан Ристовски пред натпреварот против Холандија во Амстердам.

Ристовски не можеле да ги запре солзите поради тоа што за последен пат ќе го дели дресот на Македонија со неговиот колега, кој пак, се обиде да го утеши помладиот македонски фудбалер пред средбата.