Црвена Ѕвезда остана непоразена на „Сан Сиро“ но тоа беше доволно да го елиминира големиот Милан.Белградските 2-2 пресудија за овој тим на Звезда пред кој е голема иднина.

Она по што ќе остане запаметен овој меч е судиското продолжение на кое шпанскиот судија Манзаро не дозволи Звезда да го изведе последниот корнер по кој можеби ќе дадеше гол за победа. Видете го урлањето на Дејан Станковиќ по судијата.