Григор Димитров не можеше да ги сокрие солзите по поразот од Новак Ѓоковиќ на Мастерсот во Париз. Популарниот Гришко сепак беше искрен дека Ноле е на друго ниво.

Во еден момент Ноле го забележа плачењето на Григор и отиде да го гушне.. Браво за потегот.