Специјалниот се враќа во Серија А! Рома попладнево објави дека по заминувањето на Пауло Фонсека по крајот на сезоната, на чело на италијанскиот клуб доаѓа Жозе Мурињо.

Португалскиот стратег во своето последно интервју по отказот од Тотенхем нагласи дека не би одбил понуда од друг голем клуб од Италија откако претходно го водеше Интер. Попладнево доаѓа веста дека ставил потпис на тригодишен договор со клубот од италијанската престолнина.