Утре во 16 и 30 на стадионот на ФФМ ќе се одигра мечот од квалификациите на Лигата на Европа помеѓу Македонија ЃП и Алашкерт.

На денешната прес конференција гостите од Ерменија велат оти ја ценат домашната екипа но оти сметаат дека се подобра екипа  а згора на тоа резултатот од првиот меч од 3-1 им дава предност.

Проследете ја прес конференцијата на Алашкерт.