Аргентинската ѕвезда на Манчестер сити, Серхио Агуеро, и забранил на новата девојка Софија Калцети да објавува жешки фотки на социјалните мрежи, јавуваат британските медиуми кои овблизу ја следат убавицата.

Тие забележале дека откако е со Агуеро, Софија престанала да објавува свои разголени фотографии, иако претходно на нејзините профили речиси секојдневно имало такви.

Агуеро и Софија се заедно едвај неколку месеци, но работите меѓу нив по се изгледа се сериозни, зашто веќе се запознале и нивните родители.