Ознака: софија
Македонија

Дисонантни тонови од Софија за Илинден: Од честитки за националниот празник, преку Илинденско-преображенско востание до закани за последици

пред 2 мес.
Македонија

Арсовски: Дали денеска тим на МНР преговара во Софија за францускиот предлог?

пред 3 мес.
Спорт

„Пријателите“ на Македонија, Бугарија и Грција сакаат заедно да организираат ЕП на „никакви“стадиони, Скопје изоставено

пред 8 мес.
Регион

„Добрососедство“: Скандирања во Софија „И преди и сега Македонија е блгарска“ (ВИДЕО)

пред 8 мес.
Македонија

Авио-линијата Скопје-Софија ќе ја одржува GullivAir и ќе лета до Њујорк?

пред 8 мес.
Регион

Бугарите бараат оставка од премиерот Петков (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Регион

Нова провокација од Софија: Бугарите удрија и по МПЦ-ОА за да ја „заштитат бугарската црква во Македонија“!

пред 12 мес.
Македонија

Барање од Софија: Бугарите во Уставот да бидат запишани како државотворен народ

пред 1 година
Македонија

Марјан Ѓорчев за Дојче веле: Ништо нема да се промени во односот на Софија кон Скопје

пред 1 година
Магазин

„Метакосмија“- изложба на македонски уметници во Софија

пред 1 година
Македонија

Силва и Вархеји ги завршија разговорите со Стоев-Ветото останува, Бугарија очекува гаранции за Договорот

пред 1 година
експертска влада за ново одложување

Со кого сега ќе преговараат Заев и Османи во Софија?

пред 1 година
Македонија

Најнаселеното место во Бугарија е улицата „Леге“ број 6 во Софија: Над 45.000 „Бугари“ живеат на оваа адреса

пред 2 години
Магазин

Прва самостојна фото изложба на Игор Христов во Македонскиот културен центар во Софија

пред 2 години
Македонија

Османи денеска во Софија на разговори со Захариева

пред 2 години
Регион

Во Софија приведен синот на претседателот Радев, од Кабинетот демантираат

пред 2 години
Македонија

Бучковски од Софија: Јасна позиција откако ќе се разгледаат коментарите на Бугарија

пред 2 години
Македонија

Филипче утрово на владина седница во Софија

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ како раштиман оркестар, Костадинов негира, Заев потврдува дека имало преговори во Софија

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Каква понуда за нов договор овие денови дал Заев до Софија, дали се нуди нова промена на Уставот?

пред 2 години