Ознака: софија
Регион

Нова провокација од Софија: Бугарите удрија и по МПЦ-ОА за да ја „заштитат бугарската црква во Македонија“!

пред 2 мес.
Македонија

Барање од Софија: Бугарите во Уставот да бидат запишани како државотворен народ

пред 3 мес.
Македонија

Марјан Ѓорчев за Дојче веле: Ништо нема да се промени во односот на Софија кон Скопје

пред 5 мес.
Магазин

„Метакосмија“- изложба на македонски уметници во Софија

пред 6 мес.
Македонија

Силва и Вархеји ги завршија разговорите со Стоев-Ветото останува, Бугарија очекува гаранции за Договорот

пред 6 мес.
експертска влада за ново одложување

Со кого сега ќе преговараат Заев и Османи во Софија?

пред 8 мес.
Македонија

Најнаселеното место во Бугарија е улицата „Леге“ број 6 во Софија: Над 45.000 „Бугари“ живеат на оваа адреса

пред 9 мес.
Магазин

Прва самостојна фото изложба на Игор Христов во Македонскиот културен центар во Софија

пред 9 мес.
Македонија

Османи денеска во Софија на разговори со Захариева

пред 9 мес.
Регион

Во Софија приведен синот на претседателот Радев, од Кабинетот демантираат

пред 10 мес.
Македонија

Бучковски од Софија: Јасна позиција откако ќе се разгледаат коментарите на Бугарија

пред 11 мес.
Македонија

Филипче утрово на владина седница во Софија

пред 11 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ како раштиман оркестар, Костадинов негира, Заев потврдува дека имало преговори во Софија

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Каква понуда за нов договор овие денови дал Заев до Софија, дали се нуди нова промена на Уставот?

пред 1 година
Магазин

ДПМ: Ќе дозволат ли европските, македонските и бугарските политичари да се случи антицивилизациски чин од невидени размери во 21. век?

пред 1 година
Регион

Борисов: Ја потврдуваме нашата цврста заложба за развој на Западен Балкан

пред 1 година
Македонија

Заев: Треба да ја зграпчиме оваа шанса и да ја искористиме за доброто на сите граѓани

пред 1 година
Македонија

Заев од Софија: Отвораме ново поглавје во развојот на регионот

пред 1 година
Регион

Бугарскиот дипломат Ќучуков смета оти Софија со блокадата предизвикува антибугарски чувства и се изолира во ЕУ

пред 1 година
Македонија

Еве кои се забелешките на Софија за визирање на преговарачката рамка

пред 1 година