Едно лице беше уапсено вчера поради сомневање дека на „Твитер“ му упатувал смртни закани на српскиот претседател Александар Вучиќ и најавил киднапирање член од неговото семејство.

Заканите беа на „твитер“, а корисникот што стои зад нив пишува дека му се ближи крајот на Вучиќ и никој нема да го спречи тоа, но, како што пренесува „Блиц“, уапсено е едно лице од Нови Сад поради сомневање дека стои зад овој пост