Во тек е интензивната потрага на белгиската полиција по членовите на криминалната група од Србија која го киднапираше Мохамед Азаи (49) од Антверпен, познат како Лобањ, а неговата сопруга Џамила се огласи со објава на социјалните мрежи и моли.да се врати жив!

Азаи беше киднапиран под сомнение дека е вмешан во кражба на тон кокаин вреден околу 25 милиони евра!

– Сакам само мојот човек да биде тука, да се појави. Ни недостигаш, многу боли. Кога ќе дојдеш, те молам? Дали си сеуште тука? Само сакаме да се вратиш дома – напиша Џамила

Таа е позната инфлуенсерка во Холандија со милиони следбеници.