Нов протест против сите неправди, реваншизам и насилство на мафијата на Заев, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во 18.30 часот

Како што најави Мицкоски, планот е протестот да се изрази со марш од Министерството за правда до Основниот суд 1 во Скопје.

Поминаа неколку дена, има ли осомничени за крвавите шипки по главата на критичар на власта? Поминаа 4 години, оваа иста, стара и потрошена влада направи ли вистинска борба против криминалот и корупцијата или станаа мафија?, прашува Мицкоски, во повикот за протест.