Oмер е вистински патриот: Ја сакам оваа напатена земја што се бори со векови да му покаже на светот дека постои и вечно ќе постои

31.10.2020 / 9:10

Слаткото дете од Охрид, Омер Емрах треба да им биде пример на возрасните како треба да се сака Македонија и што е патриот.

Тој во училиште пред наставникот и соучениците вели дека првите зборови што ги научил биле македонски  и оти живее во една убава мала земја.

Ја сакам оваа напатена земја што се бори со векови да му покаже на светот дека постои и вечно ќе постои-рецитираше Омер.

 

 

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Македонија

Историја: Еве како „диктаторот“ Тито и ги прости репарациите на Бугарија

пред 1 час
Македонија

ДС повика на претпазливост за било какви нови договори или „патокази“ кои долгорочно ќе го доведат во прашање македонскиот идентитет

пред 1 час
Македонија

Денеска протест во 11 градови: Сега, за да не биде предоцна – Оставка на Заев, слобода на народот“!

пред 3 часа
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ како раштиман оркестар, Костадинов негира, Заев потврдува дека имало преговори во Софија

пред 3 часа
Македонија

Првиот човек на Антикорупциска криела корупција кај државни функционери

пред 17 часа
Македонија

Што ако Каракачанов побара Заев со документ да потврди дека е Македонец?!

пред 1 ден
Македонија

Секој ден по 30-40 починати а Филипче тврди се е во ред

пред 1 ден
Македонија

Му се одмилија: Бојко веќе не сака жени

пред 1 ден
Македонија

Заев прв пат спомена дека и „корените“ се на маса со Бугарија!

пред 1 ден
Македонија

Како среде Тирана: Прослава во Тетово за денот на албанското знаме (ВИДЕО)

пред 2 дена