На социјалните мрежи се појави видео на кое наводно се слуша гласот на Александар Василевски Нинџа на кое тој раскажува што кажал кај обвинителката Вилма Русковска за настаните од „27 април“.

На видеото Нинџа вели дека на Рускоска и рекол дека тоа го организирале радикални структури предводени од Сашо Мијалков.

Во еден момент Нинџа се однесува недолично кон патриотите и оти тој се испазарил на нивна сметка.

За потсетување, врз основа на исказот на Нинџа, обвинетите за собраниските случувања беа осудени на високи казни.