Ознака: Александар Василевски Нинџа
Хроника

За помагање при бегството на Горан Грујовски и Никола Бошковски нови шест месеци затвор за Александар Василевски-Нинџа

пред 8 мес.
Македонија

Николоски: Обидот за амнестирање на Нинџа е нарушување на правниот поредок

пред 1 година
Македонија

Судијата Трпков повеќе му верува на Нинџа отколку на премиери, претседатели, пратеници

пред 2 години
се појави аудио снимка

Нинџа ги навредува патриотите и раскажува како се испазарил кај Русковска (ВИДЕО)

пред 2 години
Македонија

Нинџа лажел дека на 27 април во штабот на ВМРО-ДПМНЕ ги видел Јанакиески, Ристовски и Бришковска

пред 2 години
Македонија

Нинџа никогаш не дошол во ОК Гази Баба на ВМРО-ДПМНЕ

пред 2 години
Четири различни искази, четири верзии: Судот дозволи споредба на лажните сведочења

Драматични разлики во исказите на Нинџа

пред 3 години
судење за „27 април“

Постои ли таен договор меѓу Вилма и Нинџа?

пред 3 години
Македонија

Судијата од „27 април“ не сакаше да го одложи сведочењето на Нинџа

пред 3 години
Македонија

Миланов за „Пресинг ТВ“: Очекувам Нинџа да потврди дека ВМРО-ДПМНЕ не е организатор на „27 април“

пред 3 години
Македонија

Нинџа знаел дека групата од „Дион“ ќе влегува Собрание (ВИДЕО)

пред 4 години