Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот профил на Фејсбук реагира на информацијата од министерката за образование, Мила Царовска која ги информираше училиштата за донација од 1.000 таблети од Макпетрол.

-Лапнаа од државата 33 милиони евра, а донираат во селективно одбрани општини само 1000 таблет-компјутери. Брука! Во првите сто дена Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе го ревидира овој договор вреден 33 милиони евра. Одговорност мора да има!, напиша Мицкоски.

Лапнаа од државата 33 милиони евра, а донираат во селективно одбрани општини само 1000 таблет-компјутери. Брука!

Во…

Posted by Hristijan Mickoski on Friday, January 22, 2021