Ознака: царовска
Македонија

Албански „Њуз1“: Царовска, Маричиќ и Груби се вакцинирале преку ред?

пред 3 недели
Македонија

Жугиќ: ДКСК да го испита случајот со набавка на дронско снимање на Шилегов од партнерот на Царовска

пред 4 недели
Македонија

MOН: Учебникот по географија за втора година гимназиско образование е повлечен од употреба

пред 1 месец
Македонија

Во живо: Царовска на консултативна средба со претставници од компаниите, локалната самоуправа и средните стручни училишта

пред 1 месец
Македонија

Заев со најавата за менувањето на учебниците по географија прави своеглаво газење на историјата

пред 2 мес.
Македонија

Груби, Царовска и Адеми: Ќе се отстранат недоследностите во учебниците

пред 2 мес.
Македонија

Заев: Доцниме со реформите во образованието, но нема ни да избрзуваме

пред 2 мес.
Македонија

Царовска е без поддршка, сите научни институции се против нејзиниот концепт за основно образование

пред 2 мес.
Македонија

Здравковски: Царовска и Заев да ги тргнат конечно рацете од матурантите, и наместо гнев, да покажат разум

пред 2 мес.
Македонија

Царовска: Имам обврска како министерка да го спроведувам доследно Законот, државната матура е дел од законското решение

пред 2 мес.
Македонија

Власта наместо притисок врз матурантите и професорите, да ги поддржи законските измени на ВМРО-ДПМНЕ

пред 2 мес.
Македонија

Царовска да запре со притисокот врз матурантите и професорите, а СДСМ да ги поддржи предлог измените на Законот за средно образование

пред 2 мес.
Македонија

Притисоци трпат и нивните професори: Директорите во мисија да ги одбранат политиките на Заев и Царовска

пред 3 мес.
Македонија

Европскиот сојуз на музичките училишта со реакција: Предметот музичко е многу важен

пред 3 мес.
Македонија

Со вакво лошо менаџирање на Царовска и Заев во образованието, Македонија ќе има уште многу загубени генерации

пред 3 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска со своите „реформи од Финска“ се обидува со сите сили да го укине предметот историја

пред 3 мес.
Македонија

Мицкоски: Лапнаа од државата 33 милиони евра, а донираат во селективно одбрани општини само 1000 таблет-компјутери. Брука!

пред 3 мес.
Македонија

Историчари и наставници до Царовска: Не правиме компромис и нема да седиме настрана – кој ќе ги сноси последиците?

пред 4 мес.
Македонија

Царовска за предметот историја: Новите генерации треба да учат помалку факти, но многу повеќе да размислуваат

пред 4 мес.
Македонија

Царовска: Државната матура ќе се одржи, програмите и прашањата се поедноставени

пред 4 мес.