Денеска може да биде бурен ден по кој многу работи може да бидат појасни.Откако вчера пукна тивката помеѓу СДСМ и ДУИ можно е да има ново парламентарно мнозинство и одложување на изборите. За денеска е закажана и седницата за Законот за ЈО и за разрешување на министерката Мизрахи иако крајниот исход е крајно неизвесен.

Многу работи ќе бидат познати по лидерската средба која ја најави претседателот на Собранието Талат Џафери.