Голем пожар зафатил куќа во скопската населба Бутел, поради што екипи на ЕВН, веднаш излегле на терен за да ја исклучат струјата во населбата, објавува „24инфо“.

Според пишувањето на порталот, пожарникарите се борат да го локализираат пожарот за да не се прошири на соседните куќи на улицата Андре Мазон, а било побарано засилување од дополнителни противпожарни возила.