Драги Рашковски на Инфективна поради компликации од Ковиод-19

28.10.2020 / 14:53

Извори од здравствените власти информираат за „360 степени“ дека Рашковски е хоспитализиран и дека здравствената состојбата му е под контрола, односно дека е „средно влошена“.

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски, според информации на „360 степени“, е хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје поради компликации од ковид-19.

Од Владата нема потврда за оваа информација, додека извори од здравствените власти информираат дека Рашковски е хоспитализиран и дека здравствената состојбата му е под контрола, односно дека е „средно влошена“.

-Во моментов немаме информации. Обратете се директно до Рашковски, одговорија од Владата, на прашање дали генералниот секретар е заразен со ковид-19 и е хоспитализиран.

Претходно, „360 степени“ се обиде да стапи во контакт со Рашковски, но тој не одговара на телефонските повици.

 

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерката Мила Царовска

пред 11 минута
Македонија

Владата донесе неколку нови кадровски решенија

пред 19 мин.
Македонија

„Вила Водно“ светна во портокалова боја во борбата против насилството врз жените

пред 26 мин.
Македонија

Тешка градежна механизација насипува земја и шут во Охридското Езеро

пред 48 мин.
Македонија

Мицкоски: За кревети, кислород и вакцини за грип нема, ама за провизии од тендери има!

пред 1 час
Македонија

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз”

пред 2 часа
Македонија

Георгиевски: Заев и Пендаровски се согласиле со Бугарија дека Делчев е заеднички јунак

пред 2 часа
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев уште молчи за она што го соопшти лидерот на ДУИ, дека дал понуда до Бугарија без да знае јавноста за што станува збор

пред 2 часа
Македонија

Ново видео од битолската болница: Со чадор во тоалет се заштитуваат пациентите да не течат фекалии врз нив

пред 2 часа
Македонија

Во која држава се наоѓа: Интернет страницата на министерстовото на Груби е само на Албански јазик (ФОТО)

пред 3 часа