Сонце со умерена облачност и температури до максимални дневни температури до 28 степени. Ова е најавата на метеоролозите за денеска.

Слаб локален дожд е можен но во западиот дел од земјата.

Умерено облачно со сончеви периоди ќе биде и во Скопје.

Максималната дневна температура во главниот град ќе се искачи до 26 степени.

Деновиве пред нас времето ќе биде потопло со повеќе сончеви периоди , додека четврток и сабота се најавуваат локални дождови и грмежи.