Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ќе се обрати денеска на пуштање во употреба на магистралниот пат Куманово – Страцин.

Како што соопштија од владината прес -служба, на настанот обраќања ќе имаат и министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Ејуп Рустеми.