Професорот Димитар Апасиев му упати јасна порака на министерот за надворешни работи Никола Димитров за неговото арогантно однесување за време на дуелот со Гордана Силјановска Давкова.

Апасиев му порача на Димитров да избере медиум и да му објасни зошто ќе заврши во затвор поради Договорот од Преспа