Уренебесен одговор на пензионер од Загреб за лек против грипот (видео)

20.01.2019 / 15:29

Еден несекојдневен пензионер од Загреб успеа да го насмее целиот регион, а со оглед на тоа што изгледа многу добро за своите години, може да се заклучи дека луѓето би требало да го послушаат.

Не постои грип, злато мое, имам 82 години, никогаш не сум бил болен или на доктор. Тоа да го запамтите сите. Срамота, пензионерите го уништија здравството. Ме боли раката, ме боли ногата, се ме боли. Па оди вежбај, пи*** ти ма******“  – порача овој витален 82 годишен пензионер.

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Магазин

Поранешната љубовница со порака до Мирослав Илиќ: Признај го синот не биди кукавица

пред 11 часа
Магазин

Снаодлив нашинец со лоши гуми : На германски полицаец му вика „дај ми број ќе ти се јавам од Македонија“ (ВИДЕО)

пред 12 часа
есил и рени се доказ

Бугарките имаат гради за пример (ФОТО)

пред 18 часа
Магазин

18 април, Меѓународен ден на спомениците и локалитетите

пред 3 дена
Магазин

И таа беше во Мексико: Ќерката на Цеца има ист вкус како Рашковски (ФОТО)

пред 3 дена
Магазин

Онлајн промоција на книгата за деца „Јас сум Акико“

пред 3 дена
Магазин

Денес во Галерија МКЦ се отвора групна „ИЗЛОЖБА

пред 4 дена
Магазин

Промоција на нумизматички каталог во Музеј-галерија Кавадарци

пред 4 дена
Магазин

Се реконструира „Римскиот пат“ кон Хераклеја

пред 4 дена
Магазин

Онлајн-анкета на ИКОМОС Македонија по повод Светскиот ден на споменици и локалитети

пред 4 дена