Украинската песна е крадена од Аца Лукас?

16.05.2022 / 10:45

Песната со која Украина победи на Евровизија е крадена песна од Аца Лукас, објавуваат српските медиуми.Поточно, станува збор за нумерата „Соба за плачење“ која Лукас ја објави во 1996 година.

Песната е авторско дело на Лукас и сопругот на Марина Туцаковиќ, Фута.

Лукас вели дека нема дилеми дека е неговата песна.

Победивме а не ни отидовме. Сите се покрадоа бидејќи победи песната која ја испеав уште пред 20 години.

Слушнете ги двете нумери и проценете.

 

 

 


Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.