Ознака: Украина
пет години откако полуостровот се припои кон Русија

За Путин е руски, Порошенко ќе го враќа назад, според ЕУ – Крим е Украина

пред 17 часа
БИЛ ОПАСЕН ЗА НАЦИОНАЛНАТА БЕЗБЕДНОСТ

И Ал Бано влезе во „црниот тефтер“ на Украина

пред 7 дена
на предизборен митинг во украина

Ултрадесничари јуришаа на Порошенко, со боксови и тупаници тргнаа кон полицијата (ВИДЕО)

пред 1 нед.
СКАНДАЛ СО ЕВРОВИЗИСКИОТ ПРЕТСТАВНИК НА УКРАИНА

Пејачката Марув со став – пејам, а не застапувам политичари, Киев сега не ја пушта во Израел

пред 3 недели
Анкети пред украинските претседателски избори

Комичарот Зеленски најпопуларен кандидат за нов претседател на Украина

пред 2 мес.
Украинскиот претседател е изморен од војување

На Украина и е потребен мир со Русија

пред 2 мес.
План за решение на проблемот со заробените Украинци

Можна е размена на украинските морнари за затворени Руси

пред 2 мес.
Поради затворените украински морнари

Украина ја тужи Русија пред Европскиот суд за човекови права

пред 2 мес.
за да ја „унапреди безбедноста и стабилноста во Европа“

Американската морнарица пристигна во Црното Море

пред 2 мес.
Свет

Украина двојно ги намали таксите за пренос на природен гас

пред 3 мес.
За Украинците денеска не завршува само 2018 година

Во Украина почнува предизборната претседателска кампања

пред 3 мес.
ЕВРЕИТЕ ЗГРОЗЕНИ

Украина реши роденденот на нацистички соработник да биде национален празник

пред 3 мес.
русија ги повлече трупите од границата со украина

Порошенко ја укина воената состојба во Украина

пред 3 мес.
Во борбата против заедничкиот непријател Русија

САД ќе ја зголеми помоштта за украинската војска

пред 3 мес.
Регион

Црногорци гинат на боиштата на ИСИЛ

пред 3 мес.
Авионска несреќа во Украина

Се урна украински воен авион, загина пилотот

пред 3 мес.
Во црквата Света Софија во Киев

Украина прогласи афтокефална црква

пред 3 мес.
НАПНАТОСТ ВО АЗОВСКО МОРЕ

Украинa и се закани на Русија со испраќање воени бродови во Керченскиот Теснец

пред 3 мес.