Ознака: Украина
По изборот на новиот претседател на Украина

Трамп го покани Зеленски да дојде во Вашингтон

пред 3 недели
Благодарност на новиот претседател на Украина за поддршката во изборната кампања

Зеленски му го врати украинското државјанство на Саакашвили

пред 3 недели
Актерот и продуцент ја презеде функцијата

Зеленски и официјално стана претседател на Украина

пред 1 месец
шест земји гласале против предлогот

На Русија и е вратено правото на глас во Советот на Европа

пред 1 месец
рекордна заплена на „бел прав“ во украина

Цариниците во Одеса запленија 20 тони кокаин

пред 1 месец
НЕСРЕЌА ВО ИСТОЧНА УКРАИНА

Загинаа тројца рудари кај Луганск, 14 се водат како исчезнати

пред 2 мес.
по одлуката ЖИТЕЛИТЕ НА ДОНБАС ДА ДОБИВААТ РУСКИ ДРЖАВЈАНСТВА

Стејт департмент: Декретот на Путин е провокација и напад врз суверенитетот на Украина

пред 2 мес.
парламентот го усвои предлогот

Усвоен контраверзниот закон: Украинскиот е единствен официјален јазик

пред 2 мес.
Москва одлучи жителите на Донбас полесно да добиваат руски државјанства

Порошенко и Зеленски ја нарекоа Русија непријателска сила

пред 2 мес.
ќе има ли нормализација на односите Украина - Русија

Рускиот премиер гледа шанса за подобри врски со новиот лидер на Украина

пред 2 мес.
Украина доби нов шеф на државата

Прва задача на комичарот кој стана претседател е ослободување на украинските морнари

пред 2 мес.
Зеленски и Порошенко во исчекување

Слаб одѕив на претседателските избори во Украина-до 11 часот едвај 7,93%

пред 2 мес.
Втор круг од претседателските избори во Украина

Украинците бираат – Порошенко или Зелински

пред 2 мес.
Свет

Русија забрани извоз на нафта за Украина

пред 2 мес.
Свет

Зеленски, комичарот без политичко искуство води на изборите во Украина: Ова е само прв чекор

пред 3 мес.
рекордна заплена

Двајца Македонци уапсени во Украина во шверц на 600 килограми хероин (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Инцидент на претседателските избори

Молотов коктел фрлен на избирачко место во Украина

пред 3 мес.
пет години откако полуостровот се припои кон Русија

За Путин е руски, Порошенко ќе го враќа назад, според ЕУ – Крим е Украина

пред 3 мес.