Познатиот пејач Амар Исмани (29) убиен е синоќа во Скопје, а голем број фанови се простуваат од него на социјалните мрежи.

Имено, Исмани е убиен во пресметка додека две лица се повредени после масовна тепачка на Пластичарска улица. Амар бил многу популарен во Македонија, а на Инстаграм го следеле околу 300.000 луѓе.

Последната објава на Инстаграм стори е објавена неколку часа пред смртта.

Тој  на социјалните мрежи често споделувал фотографии од патувања. Исто така во албумот со фотографии кои ги објавил на 25 април покажал дека тогаш се свршил.

Неговата последна објава ги растажи сите.