Виктор Живојиновиќ синот на поранешниот тенисер Боба Живојиновиќ и Лепа Брена, се исели од луксузната вила на Бежаниска Коса и се всели во својот стан во Нов Белград.

Живојиновиќи платиле дури 700.000 евра за стан од 140 квадрати во Нов Белград.

Виктор има неверојатна глетка од 40-ти кат, а посебен акцент е ставен на зајдисонцето.
Најмладиот Живојиновиќ покажа и дел од луксузно опремениот стан, како и од дневната соба украсена со уметнички дела.