Џенифер Лопез важи за една од најубавите жени.Таа на 53 години го има можеби најзгодното тело на светот а задникот осигуран на неколку милиони долари. Но, последните фотографии од одморот на популарната Џеј Ло покажуваат дека и нејзе ја стигаат годините.

Задникот наместо кренат почнал да паѓа а се забележува и целулит на нозете.

Но, најважно е дека ова не му пречи на старо-новата љубов Бен Афлек, зарем не?