Некои луѓе ги сакаат туѓите успеси и поддршката за својот ближен, но некои уживаат да гледаат како другите се борат и не ги постигнуваат своите цели.

И хороскопскиот знак може да влијае на тоа, а според астролозите ова се најзлобните знаци.

Рак
Раковите се познати по лошото расположение и негативноста, но тоа не е единственото нешто за кое треба да се грижите кога сте на патот на Ракот. Познато е дека раковите реагираат дефанзивно на речиси сè, дури и на убави нешта! Злобата на овој знак се заснова на заштита и сигурност, па ако вознемирите некој Рак, подгответе се да ве нападнат.

Водолија
Иако овој знак може да биде доста емотивно интелигентен кога се во прашање врските и пријателствата, тие често се изолираат од најблиските луѓе бидејќи немаат многу емоционален капацитет за емпатија. Понекогаш тие можат да имаат голем комплекс на супериорност. Понекогаш нивниот интелектуален немир може да им даде чувство дека се семоќни суштества, верувајќи дека знаат најмногу и дека другите околу нив се некако под нив.

Бик
Биковите обично се исклучително лојални и обично делуваат смирено и присебно пред другите околу нив, но она што многу луѓе не го знаат е колку лесно тоа може да се промени за неколку минути. Опуштените и ладни глави Бикови делуваат безопасно, а се додека не им го скршите срцето. Бикот може да биде прилично груб ако се чувствува запоставен или изневерен, но најчесто се бунат поради скршеното срце.

Овен
Овните се добро познати по нивниот авантуристички и страствен дух, но може да биде тешко да се справите ако чувствуваат дека не се гледаат. Управен од огнениот Марс, Овенот сака да победува и секогаш се става себеси на прво место. Тие исто така лесно се навредуваат ако некој се обиде да им се најде на патот. Ако се навреди, дрските зборови на Овенот се доволно груби за да ја срушат вашата самодоверба. Под таа грубост е некој кој сака да се чувствува разбран и ценет.