Српската водителка, Јована Јеремиќ, на „Ново викенд утро“ на ТВ Пинк, речиси никогаш не ги остава рамнодушни гледачите, како со своите ставови, така и со својот изглед. Таа ја води најгледаната утринска емисија на Балканот.Пет часа ги остави гледачите без здив нудејќи им ексклузивни гости, теми и приказни. Таа има само 31 година.

Популарната водителка утрово во својата емисија се појави во елегантен бел костум, под кој имаше корсет со леопард принт и црна тантела, а во преден план ги истакна и нејзините гради.