Сликата што моментно го има најголемиот број допаѓања на Инстаграм прикажува само едно  обично јајце.

Објавата е поставена на профилот „world_record_egg“ на 4. јануари, а до утринава (понеделник, 14 јануари) имаше повеќе од 25 милиони лајкови.

Со тоа, ова јајце го урна рекордот на Кајли Џенер, која доби 18,3 милиони лајкови за објавата за нејзиното породување.

 

View this post on Instagram

 

stormi webster 👼🏽

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on