Една од најпознатите светски манекенки Наоми Кембел ги воодушеви своите фанови на друштвените мрежи со заводливо издание и перфектната линија додека позираше во долна облека.

Со оваа фотка, црномурестата манекенка направи збрка на друштвените мрежи, а комплименти на нејзина сметка не престануваат да пристигаат. „Вистинска пантерка. Тебе годините не ти играат никава улога“, е само еден од многубројните коментари на воодушевените фанови на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

Weekend in #mycalvins 🖤 @calvinklein

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

Инаку, Наоми во една прилика призна дека и требале години да престане да биде срамежлива на разголените снимања. Тогаш таа изјави дека имала проблеми со самодовербата во „оскудните изданија“.